FOTO/ Tek Interi konfirmohen 5 raste me COVID-19, zbulohet se kush janë të infektuarit

FOTO/ Tek Interi konfirmohen 5 raste me COVID-19, zbulohet se kush janë të infektuarit

11:44, 25/02/2021

Interi po kalon një moment shumë të mirë, ka fituar katër ndeshjet e fundit në Serie A dhe kryeson kampionatin me 4 pikë më shumë se Milani i vendit të dytë.

Triumfi 0-3 në derbin e fundjavës së kaluar, ka sjellë entuziazëm të madh në kampin zikaltër, por COVID-19 ka trazuar ambientin e klubit italian.

Pesë raste pozitive me COVID-19 janë regjistruar tek Interi. Megjithatë, për fatin e mirë të Antonio Contes, asnjë prej tyre nuk është futbollist.

Pozitivë kanë dalë dy Administratorët e Deleguar të Interit: Giuseppe Marotta dhe Alessandro Antonello. Virusi ka prekur dhe Piero Ausilion, drejtorin sportiv.

I infektuar edhe avokati i Interit, Angelo Capellini, teksa emri i pestë është një pjesëtar i stafit teknik të ekipit që kryeson Serie A.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco