Neuer thyen rekordin e legjendës Oliver Kahn

Neuer thyen rekordin e legjendës Oliver Kahn

11:24, 21/01/2021

Bayern Munich edhe pse me shumë vështirësi në fund arriti që të fitojë ndeshjen ndaj Augsburg me rezultat minimal 1-0.

Kësaj fitore më shumë iu gëzua Manuel Neuer, i cili barazoi një rekord të Oliver Kahn për më shumë porta të paprekura në Bundesliga.

Neuer pas 422 ndeshjeve tani ka 196 porta të pa prekura (të pastra), ndërsa Kahn e arriti këtë rekord pas 557 ndeshjeve.

Bavarezët nuk kanë pësuar gol që nga java e 5-të e Bundesligës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco