'Më quajtën të çmendur'/ Pepe rrëfen debutimin me Realin: Kisha 50 metra pas dhe isha...

'Më quajtën të çmendur'/ Pepe rrëfen debutimin me Realin: Kisha 50 metra pas dhe isha...

11:04, 19/01/2021

Pepe ka kaluar një karrierë të shkëlqyer te Reali i Madridit, ku ka ngritur lart 3 trofe të Champions League. Një ëndërr kjo për çdo futbollist, duke lënë kështu shenjën e tij te “los blancos“. Portugezi ka rrëfyer përvojën e tij në futboll gjatë një interviste për “Expresso“, ku zbulon detaje nga momentet e para me “galaktikët“. Fillimet kanë qenë të vështira për të, që i duhej të përshtatej me një filozofi tjetër të të luajturit në Madrid.

“Në sezonin tim të tretë, unë rinovova kontratën time për pesë të tjera dhe oferta e Real Madridit arriti në fund të fushatës, megjithëse kisha mundësi të tjera. Unë me të vërtetë doja të shkoja në Real Madrid, pavarësisht se shumë njerëz më thanë që isha i çmendur të shkoja atje sepse ishte shumë e vështirë dhe, mbi të gjitha, sepse ishte një varrezë për qendërmbrojtësit.

Ndeshja ime e parë ishte kundër Atletico Madrid. Unë po vija nga një klub që ishte i organizuar taktikisht ku, nëse topi ishte në të majtë, duhet të bënit presion atje. Nëse ishte në të djathtë, ju bënit presion atje – gjëra të tilla, bazat. Por kur erdha te Real Madrid ishte kaos. Në minutën e 30-të, sulmi ynë u thye dhe ata erdhën kundër nesh një kundër një dhe ne vrapuam prapa.

Unë pashë Fabio dhe i thashë atij: “Fabio! Fabio! Më mbulo, më mbulo!” Dhe ai më tha: “Jo, jo, ne nuk e bëjmë atë gjë këtu. Çdo person ka anën e vet”. Dhe unë isha si: “Vërtetë është ashtu? Më marrtë djalli”. Unë po shikoja përreth dhe pashë mbrojtësit lart, mesfushorin mbrojtës përpara … Dhe unë po mendoja: “Çfarë? Kam pesëdhjetë metra pas meje dhe unë jam këtu për të luajtur një kundër një?'”, ka rrëfyer Pepe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco