VIDEO/ Merr për herë të parë karton të kuq me Barçën, ja gjesti i turpshëm i Messit

VIDEO/ Merr për herë të parë karton të kuq me Barçën, ja gjesti i turpshëm i Messit

08:50, 18/01/2021

Barcelona humbi Superkupën e Spanjës.

Pa 120 minutash në shifra të barabarta, katalanasit humbën sfidën përballë Athletico Bilbaos e cila shënoi në kohën shtesë.

Pa dyshim që vëmendjen më të madhe e tërhoqi Lionel Messi i cili mori kartonin e parë të kuq në karrierë me fanellën e Barcelonës në 753 ndeshje të luajtura.

Numri 10 i katalanasve e humbi toruan në fundin e sfidës duke goditur turpshëm Vijalibren pas një dueli mes tyre. VAR e fiksoi këtë moment dhe arbitri Gil Manzano i tregoi Messit kartonin e kuq.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco