VIDEO/ Ndizet derbi i Italisë, Del Piero provokon me një eurogol Interin

VIDEO/ Ndizet derbi i Italisë, Del Piero provokon me një eurogol Interin

15:44, 17/01/2021

Mbrëmjen e sotme, duke nisur nga ora 20:45 do të luhet në “Giuseppe Meazza” deri i Italisë mes Interit dhe Juventusit.

Një ndeshje që pritet me mjaft emocion, duke parë rivalitetin që kanë skuadrat midis tyre. Për ta ndezur sfidën ka menduar Ish-kapiteni dhe legjenda e bardhezinjëve, Alessandro Del Piero, i cili ka zgjedhur të publikojë në rrjetet sociale një nga golat ndaj zikaltërve

Del Piero ka provokuar Interin me golin nga goditja e dënimit në shkurtin e 2006, që vendosi shirat 1-2 për bardhezinjtë. Në këtë duel, ish-kapiteni festoi për të parën herë me gjuhën jashtë, që më vonë u bë simboli i festës së tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco