FOTO/ Futboll pa Maradona-n: Një minutë heshtje në çdo ndeshje të Champions League

FOTO/ Futboll pa Maradona-n: Një minutë heshtje në çdo ndeshje të Champions League

23:22, 25/11/2020

Ndeshjet e Ligës së Kampionëve sonte filluan me nderimin e të ndjerit, Diego Maradona.

Në këtë mënyrë, klubet më të mëdha në Evropë i dhanë nderime shtesë burrit të madh, për të cilin respekti po vjen nga e gjithë bota.

Borussia Monchengladbach dhe Shakhtar zhvilluan ndeshjen në një orar më të hershëm, por gjermanët arritën të organizoheshin për të nderuar me një minutë heshtje Maradonën.

Lojtarët e Inter dhe Real Madrid po ashtu bënë të njëjtën gjë, pa harruar edhe ndeshjet tjera të Ligës së Kampionëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

pafytyresia26/11/2020 09:25

Jam skandalizuar mbrëmë me Sokol Ballën. Mund të jetë i vetmi gazetar në botë që e dha lajmin e vdekjes së Maradonës duke qeshur e duke i përfolur anët negative të këtij futbollisti të jashtëzakonshëm. Dhe kush e komentonte Maradonën ? Një gazetar që nuk duhej të kishte kurajon të dilte në ekrane publike, me skandalin e masturbimit.

Shto koment

Denonco