Lajmi i fundit

Foltorja i përgjigjet Bashës: Halli i demokratëve, pazaret e tua me Ramën

Vjen lajmi nga Budapesti/Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë

Vjen lajmi nga Budapesti/Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë

18:16, 25/10/2020

Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Kuka, në luftën për medaljen e bronztë mposhti rusen Antonina Shmeleva, me Ippon në shënim të artë, kategoria -78 kilogramë.

Loriana fitoi pikë të reja Olimpike për normën Olimpike Tokyo 2020.

Për të ishte medalja e parë e fituar në Grand Slam, shkruan Syri.net Kosova.

Ekipi Olimpik i xhudos e mbyll Grand Slamin e parë në pandemi me një të artë të fituar nga Distria Krasniqi dhe të bronztën e Kukës.

Njoftimi i plotë:

????Loriana Kuka???????????? fiton të bronztën???????????????? Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet...

Posted by Kosovo Olympic Committee on Sunday, October 25, 2020

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco