Mbappe më pranë transferimit tek gjigantët e Serie A

Mbappe më pranë transferimit tek gjigantët e Serie A

16:47, 23/10/2020

Kylian Mbappe po kalon sezonin e fundit tek Paris-Saint Germain.

Kjo pasi një numër i madh skuadrash kanë shfaqur interesim për kampionin e botës ku mes tyre është edhe Juventusi.

Cristiano Ronaldo është idhulli i sulmuesit francez dhe kjo është arma sekrete që Juventusi pritet të përdorë në operacionin e transferimit të Mbappes.

“Zonja e Vjetër” është favorite për të nënshkruar me 21-vjeçarin i cili po mahnit botën me formën e tij të shkëlqyer fizike. Agnelli nuk do të kursejë milionat për një "Xhevahir" si Mbappe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco