Nga kampion bote në vitin 2002, përfundon në Kategorinë e Dytë në Brazil

Nga kampion bote në vitin 2002, përfundon në Kategorinë e Dytë në Brazil

17:07, 16/10/2020

Ish-trajneri i famshëm i Brazilit, Luiz Felipe Skolari, do të drejtojë ekipin brazilian Kruzeiro.

71-vjeçari ka firmosur deri në vitin 2022 me “Dhelprat”, të cilët konkurrojnë në Kategorinë e Dytë të futbollit brazilian.

Skolari arriti sukses në Brazil gjatë viteve ’90-të, duke fituar Kupën Libertadores me Gremion dhe Palmeirasin.

Kulmin e karrierës e arriti në vitin 2002, duke u shpallur kampion bote me Kombëtaren e Brazilit. Ai shënoi arritje dhe me Portugalinë.

Pas disfatës turpëruese 1-7 nga Gjermania në Botërorin e 2014-ës, Skolari dha dorëheqjen nga stoli i Brazilit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco