Inzaghi kërkon një trekuartist, Tare ‘shënjestron’ dy lojtar të Manchester United

Inzaghi kërkon një trekuartist, Tare ‘shënjestron’ dy lojtar të Manchester United

13:24, 27/09/2020

Merkato Lazios, sipas Messaggero , po përqendrohet të afrimi i një mesfushori-sulmues.Dhe përveç emrave të përmendur më parë si Callejon dhe Mata, klubi bardheblu ka në fokusin e tyre edhe dy lojtarë të Manchester United: Jesse Lingard dhe Andreas Pereira.

I pari, i menaxhuar nga Raiola, i ishte propozuar klubit italian një muaj më parë. Mirëpo marrëveshja mes palëve nuk u arrit. Megjithatë drejtuesit e Lazios,  janë rikthyer sërish tek kjo pistë. Ndërsa i dyti, është një njohje e vjetër e drejtori sportiv të Lazios, Igli Tare që punon për transferimin tij në formën e huazimit me të drejtën e blerjes.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco