VIDEO/ Zëvendësimi më i shpejtë në historinë e futbollit, vetëm 13 sekonda!

VIDEO/ Zëvendësimi më i shpejtë në historinë e futbollit, vetëm 13 sekonda!

20:51, 22/09/2020

Çudira nga Estonia! Në ndeshjen e kampionatit elitar mes Nomme Kalju dhe Levadia Tallin, është regjistruar zëvendësimi më i shpejtë i bërë ndonjëherë në historinë e futbollit.

Trajneri i Nomme Kalju largoi nga fushë në sekondën e 13-të futbollistin 16-vjeçar Sup.Ky zëvendësim rekord ndodhi për shkak të rregullit në Premierligën estoneze, ku secila skuadër duhet ta fillojë ndeshjen me të paktën 2 futbollistë që janë formuar në këtë klub.

Meqenëse shumë futbollistë të Kalju, janë në karantinë për shkak të COVID-it, 16-vjeçari Sup, e nisi ndeshjen si titullar, për të qenë komfor rregullit, teksa u zëvendësua nga ukrainasi Vladislav Homutov në sekondën e 13-të.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco