Michael Zorc i përgjigjet kritikave të Uli Hoeness

Michael Zorc i përgjigjet kritikave të Uli Hoeness

08:41, 04/08/2020

A do të filloi një “luftë e ftohtë”  midis dy gjigandëve gjermanë? Në një intervistë, Uli Hoeness, president nderi i Bayern Munich, kritikoi strategjinë e Borussia Dortmund në tregun e transferimeve . Legjenda bavareze kishte drejtuar gishtin në drejtim të drejtuesve të Borussia Dortmund, duke i cilësuar veprimet e tyre "të pamatura" .

Kur u kontaktua nga Bild , drejtori sportiv i klubit Rhur, Michael Zorc u përgjigj shumë i thatë: " Unë mendoj se këto deklarata janë mjaft arrogante, dhe disa gjëra janë faktikisht të gabuara. Kur keni 250 milion euro më shumë në xhep çdo vit, është e lehtë të flasësh ". Dy buxhete të ndryshme, pra dy orientime të ndryshme,” përfundoi Zorc.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco