FOTO/ Formacioni më i mirë i sezonit 2019-2020 në Serie A

FOTO/ Formacioni më i mirë i sezonit 2019-2020 në Serie A

19:53, 03/08/2020

Inter dhe Atalanta kanë vetëm nga një lojtar në formacionin më të mirë të sezonit 2019-2020 të Serisë A sipas “Optas”.

Ciro Immobile është në majën e sulmit, i mbështetur nga treshja Cristiano Ronaldo, Papu Gomez dhe Paolo Dybala.

Me Sheznin në portë, Cuadradon në mbrojtje, Juventusi ka 4 lojtarë në formacionin më të mirë.

Inter përfaqësohet vetëm më De Vrij në mbrojtje, edhe pse përfundoi i dyti.

Lacio përveç Immobiles ka edhe Acerbin në mbrojtje dhe Luis Alberton në mesfushë.

Formacioni më i mirë kompletohet me Teo Hernandezin e Milanit në mbrojtje dhe Fabian Ruizin e Napolit në mesfushë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco