ZYRTARE: Shkarkohet trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani dhe...

ZYRTARE: Shkarkohet trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani dhe...

13:15, 13/07/2020

Pas barazimit 1-1 në derbi, drejtues të klubit të Partizanit kanë shkarkuar nga detyra trajnerin, Adolfo Sormani dhe dy pjesëtarët e stafit Giovanni Mazzella dhe Gabriele Faccia.

Tekniku italian refuzoi që të dilte në pankinë në përballjen ndaj Tiranës me pretekstin për t'u mbrojtur nga Covid-19.

Njoftimi i Partizanit:

FK Partizani njofton sot ndërprerjen me efekt të menjehershëm të bashkëpunimit me trajnerin Adolfo Sormani dhe dy pjestarët e stafit Giovanni Mazzella dhe Gabriele Faccia. Klubi 16-të herë kampion i Shqipërisë në tre ndeshjet e mbetura të këtij sezoni, do të drejtohet nga zv.traineri ekipit Renaldo Kalari.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco