Ish-futbollisti i kombëtares rezulton pozitiv me koronavirus

Ish-futbollisti i kombëtares rezulton pozitiv me koronavirus

12:43, 12/07/2020

Futbollisti shqiptar i Petrolul Ploeshtit në Rumani, Armando Vajushi ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Media vendase “Pro Sport” raporton se ish-futbollisti kombëtares shqiptare së bashku me 6 antarë të tjerë të klubit rumun (5 futbollistë dhe një pjesëtar i stafit teknik) janë infektuar me koronavirus. 

Për rrjedhojë keta persona nuk janë lejuar të marrin pjesë në sfidën e djeshme kundër Rapidit të Bukureshtit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco