Zyrtare: Leipzig gjen zëvendësuesin e Timo Werner

Zyrtare: Leipzig gjen zëvendësuesin e Timo Werner

16:40, 08/07/2020

Pas largimit të Timo Werner te Chelsea, skuadrës së Leipzig i duhej të gjente zëvendësuesin e tij.

Dhe ai u gjet shumë shpejt, pasi klubi gjerman ka firmosur me sulmuesin koreano-jugor të Salzburg, Hee-chan Hwang.

24 vjeçari ka zhvilluar një sezon mjaft të mirë me ekipin austriak, ku në 40 ndeshje ka shënuar 16 gola dhe ka dhënë 22 asiste.

Leizpig ka derdhur në arkat e klubit të Salzburg 9 milionë euro, ndërsa lojtari ka firmosur një kontratë 5 vjeçare.

Hee-chan do t’i bashkohet klubit të Leipzig që nga 15 korriku.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco