‘Bëmë baba të të ngjaj’, djali i Schumacherit paralajmëron kalimin në Formula 1

‘Bëmë baba të të ngjaj’, djali i Schumacherit paralajmëron kalimin në Formula 1

09:52, 01/06/2020

Mick Schumacher po përgatitet për një start të mundshëm të sezonit 2020 në Formula 2.

Piloti i talentuar është vetëm 22 vjeç por thotë se është gati që të marrë përgjegjësinë për të garuar në Formula Uno, njësoj si babai i tij Michael Schumacher.

“Kam qëndruar në shtëpi dhe kam përdorur një program të përditshëm stërvitur. Jam gati për nisjen e sezonit dhe mezi pres. Ky vit mund të jetë i rëndësishëm për mua, për të ardhmen time. Ndjej se jam gati për të kaluar në Formula 1”, tha Mick.

Gjasat janë që edhe Formula 2 të nisë më 5 korrik në Austri, në të njëjtën ditë me Formula 1.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco