Ramsey: Vendi po kthehet në normalitet, jemi të lumtur për rifillimin e kampionatit

Ramsey: Vendi po kthehet në normalitet, jemi të lumtur për rifillimin e kampionatit

21:13, 29/05/2020

Ditën e djeshme u vendos që Serie-A të rifillojë pas pezullimit, për shkak të pandemisë së koroanvirusit.

Ky lajm ka lumturuar edhe lojtarin e Juventusit, Aaron Ramsey, i cili në një intervistë për “SkySport”, tha: “Ndihem shumë mirë. Po kthehemi në fushën e blertë dhe është shumë mirë. Italia bëri izolimin heret dhe mbeta këtu”, ka thënë uellsiani.

“Besoj se të gjithë hapat e duhur janë marrë dhe tani gjithçka po kthehet në normalitet. Është korrekte që të kthehemi përsëri. Jemi të lumtur për rifillimin”, tha Ramesy.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco