Zyrtare/ Spanja merr vendimin për kampionatin, presidenti i La Ligës jep detajet

Zyrtare/ Spanja merr vendimin për kampionatin, presidenti i La Ligës jep detajet

12:07, 29/05/2020

Presidenti i La Ligës spanjolle, Havier Tebas, ka njoftuar 11 qershorin si data për rinisjen e kampionatin, teksa ka dhënë edhe disa detaje të tjera.

Tebas gjithashtu ka thënë se sezoni tjetër do të rifillojë më 12 shtator, duke shtuar se shpresohet që sezoni aktual të përfundojë në fund të korrikut.

Ne jemi gati dhe dita më e rëndësishme do të jetë kur të mbarojë gara.

Sezoni i ri do të rifillojë më 12 shtator. Nëse do ndalonim futbollin përfundimisht, do të ishte një katastrofë e madhe për ne.

Franca mori një vendim shumë të nxituar. Besoj se në vitin e ardhshëm gjithçka do i kthehet normalitetit.

Në azilet e pleqve futbolli do të shihet falas nga të gjithë. Ata kanë të drejtat televizive dhe vendimi për këtë u mor shumë shpejt”, përfundoi Tebas.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco