VIDEO/ Momenti kur portieri i Napolit turpëron Messin, shikoni çfarë i bën!

VIDEO/ Momenti kur portieri i Napolit turpëron Messin, shikoni çfarë i bën!

09:48, 26/02/2020

Barcelona nuk mori më shumë se një barazim 1-1 në sfidën ndaj Napolit e vlefshme për fazën e 1/16-ave në Champions League.

Portieri i Napolit, David Ospina, arriti ta detyrojë kapitenin e Barcelonës, Lionel Messin, të rrëzohet në tokë gjatë tentativës për ta marrë topin, vetëm pak momente para se Dries Mertens t’i kalonte në avantazh italianët.

6 herë fituesi i "Topit të Artë" tentoi që të ushtrojë presion ndaj kundërshtarit por përfundoi i shtrirë në fushën e blertë, shkruan SYRI.net.

Sulmuesi francez Antoine Griezmann arriti ta barazojë rezultatin e kësaj ndeshjeje pas golit të shënuar nga Dries Mertens për Napolin.

Shikoni momentin kur Messi rrëshqet në fushën e stadiumit “San Paolo”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco