E papritur, bordi i Barcelonës kërkon shkarkimin e Bartomeut

E papritur, bordi i Barcelonës kërkon shkarkimin e Bartomeut

21:36, 21/02/2020

Barcelona po kalon momente të vështira.

Së fundmi mësohet se  bordi drejtues i blaugranëve po kërkon shkarkimi i presidentit, Jose Bartomeu.

‘Cat Radio’ bën të ditur se pjesëtar të bordit të Barcelonës po kërkojnë dorëheqjen e presidentit si dhe duan zgjedhje në klub gjatë kësaj vere.

Zv.Presidenti Emili Rousaud dhe Jordi Cardoner kanë kërkuar nga ekzekutivi i Barcelonës që të nxisin dorëheqjen e Bartomeu.

Mbetet të shihet se cilët do të jenë hapat që presidenti aktual i Barcelonës do t’i ndërmarrë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco