Milani humbet Calhanoglu për sfidën e sotme me Torinon

Milani humbet Calhanoglu për sfidën e sotme me Torinon

13:07, 17/02/2020

Milani rikthehet në fushën e lojës sot në mbrëmje për ndeshjen e javës së 24-të të Serisë A, ndaj Torinos.

Jashtë skuadrës për këtë sfidë mbeti turku Hakan Calhanoglu, i cili vuan nga një dëmtim muskulor në këmbën e djathtë.

Do të shihet në ditët në vazhdim gjendja e lojtarit, që ndeshjet e fundit është kthyer në element tepër i rëndësishëm, për kuqezinjtë.

Lojtarët e grumbulluar

Portierë: Begoviç, A. Donanaruma, G. Donaruma

Mbrojtës: Kalabria, Gabia, Hernandez, Kajer, Laksalt, Musakio, Romanjoli

Mesfushorë: Benaser, Bonaventura, Breshani, Kesi, Paketa, Saelemaekers

Sulmues: Kastijeho, Ibrahimovic, Leao, Maldini, Rebic

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco