Tirana del e ‘gjymtuar’ nga derbi, humb tre futbollistë

Tirana del e ‘gjymtuar’ nga derbi, humb tre futbollistë

11:12, 14/12/2019

Tirana nuk doli pa pasoja nga fitorja e derbit me Partizanin. Përveç  Edon Hasanit dhe Dungës klubi kryeqytetas do të ketë dhe tre mungesa të rëndësishme për ndeshjen ndaj Flamurtarit.

Futbllistët që do të mungojnë në ndeshjen ndaj ekipit vlonjate janë: Jurgen Celhaka, Majkëll Ngo dhe Uinful Kobina, të tre për shkak të kartonëve.

Në skuadër kthehet Tefik Osmani i dëmtuar dhe Elton Kale. Njëri i dëmtuar dhe tjetri i pezulluar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco