FOTO/ Ultrasit e Partizanit kanë një mesazh për Tiranën: Ju do hani m*t

FOTO/ Ultrasit e Partizanit kanë një mesazh për Tiranën: Ju do hani m*t

23:25, 13/12/2019

Partizani kishte pa humbje në derbi më shumë se 5 vite, por sot të kuqtë u mposhtën nga Tirana, me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Kategorinë Superiore.

Bardheblutë në mes të krizës me shumë lojtarë të dëmtuar e me një trajner emergjence, kanë gjetur forcën të fitojnë në derbin ndaj Partizanit, i luajtur në një atmosferë elektrizuese në stadiumin “Air Albania”.

Edhe pse Partizani u mposht, tifozët duartrokitën lojtarët dhe përpjekjen e tyre në fund të takimit.

“Ultra Guerrilsit”, tifozët ultras të të kuqve kanë reaguar në fund të ndeshjes, me anë të një statusi në “Facebook”, ku shkruhet: “5 vjet, 10 muaj e 6 ditë ! Humbët a fitut ju prap do hani m**”.

Reagimi i Ultra Guerrils:

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco