Vlerësimi i Eurosport/ Nota e Berat Gjimshitit në kualifikimin historik të Atalantës

Vlerësimi i Eurosport/ Nota e Berat Gjimshitit në kualifikimin historik të Atalantës

10:19, 12/12/2019

Atalanta arriti të merrte një fitore të madhe në transfertë, duke mundur Shakhtar Donjeskun me rezultatin e pastër 0-3.

Kjo fitore, i lejon bergamaskët të kalojnë në turin tjetër, aty ku tashmë do të përballen me më të mirat e Europës, duke shpresuar sërish në surpriza dhe rezultate pozitive.

Titullar kundër Shakhtarit e ka nisur edhe mbrojtësi i Kombëtares, Berat Gjimshiti, i cili luajti 90 minuta.

Mbrojtësi shqiptar bëri një paraqitje mjaft të mirë, duke qenë ndër më të dalluarit në fushë dhe paraqitja e tij është vlerësuar maksimalisht edhe nga Eurosport, që e vlerëson me notën 7 mbrojtësin.

“Berat Gjimshiti 7 – BĂ«n njĂ« paraqitje duke u pĂ«rshtatur. Vuan pak nĂ« minutat e para, por mĂ« pas gjen hapĂ«sira dhe nuk bĂ«n mĂ« gabime. Shpesh fiton edhe duelet me Çestnuts”, shkruhej nĂ« vlerĂ«simin pĂ«r Gjimshitin. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco