16 skuadrat që u kualifikuan në fazën tjetër të Championsit, për herë të parë ndodh...

16 skuadrat që u kualifikuan në fazën tjetër të Championsit, për herë të parë ndodh...

23:17, 11/12/2019

Ka përfunduar faza e grupeve në Champions League.

16 skuadra kanë arritur që të sigurojnë kualifikimin në raundin me eliminim direkt.

Për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve, këto 16 skuadra vijnë nga pesë ligat kryesore të Europës.

Befasia më e këndshme ka qenë Atalanta, që në pjesëmarrjen e parë ka arritur të kalojë fazën e grupeve.

Këto janë 16 skuadrat që siguruan kualifikimin në fazën tjetër:


Liverpool

Man City

Tottenham

Chelsea

Barcelona

Real Madrid

Atletico Madrid

Valencia

Juventus

Napoli

Atalanta

Bayern Munich

Dortmund

RB Leipzig

Psg

Lyon

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco