‘Lamtumirë legjenda e kuqe Miço Papadhopuli’/ Partizani ka këtë mesazh ngushëllimi

‘Lamtumirë legjenda e kuqe Miço Papadhopuli’/ Partizani ka këtë mesazh ngushëllimi

11:21, 16/10/2019

Futbolli shqiptar ka marrë sot një lajm të hidhur. Është ndarë nga jeta një prej ikonave, Miço Papadhopuli.

Legjenda e klubit të Partizanit pak ditë më parë bëri 86 vjeç.

Papadhopuli konsiderohet si një prej lojtarëve më të mirë të historisë së klubit Partizani, por edhe të futbollit tonë.

Klubi i Partizanit nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur ngushëllimet për humbjen e një prej legjendave të futbollit tonë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco