U përqafuan dhe qeshën në fund të ndeshjes, Ancelotti tregon bisedën me Kloppin

U përqafuan dhe qeshën në fund të ndeshjes, Ancelotti tregon bisedën me Kloppin

08:53, 18/09/2019

Carlo Ancelotti është i kënaqur me prezantimin e parë në Europë të Napolit të tij.

“Strategjia ishte që të luanim një ndeshje të plotë. Të bënim presing sa më lart që të ishte e mundur, por të mbronim edhe thellë nëse do të ishte e nevojshme. Ne bëmë gjithçka mirë. Kur Liverpooli ishte në kontroll, ne u mbrojtëm mirë dhe pastaj shfrytëzuam rastet tona. Unë e konsideroj Liverpoolin skuadrën më të mirë në Europë”, tha tekniku italian.

Më pas Ancelotti tregon bisedën me kolegun e tij të Liverpoolit: “Pse qeshëm me Kloppin në fund kur u përqafuam? Sepse i thashë: ‘Mos u shqetëso! Po humbe me Napolin, fiton Championsin”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco