Pas Hazardit një tjetër lojtarë dëmtohet te skuadra e Realit

Pas Hazardit një tjetër lojtarë dëmtohet te skuadra e Realit

13:38, 20/08/2019

Tersi vazhdon ta ndjek skuadrën e Real Madridit, pas Eden Hazard një tjetër lojtarë ka pësuar dëmtim.

Tashmë i dëmtuar ka mbetur mesfushori  Brahim Diaz.

Diaz ka pësuar një dëmtim muskulor në kofshën e djathë, e gjendja e tij do të vlerësohet në ditët në vazhdim.

Brahim e kishte nisur sezonin me synim që të bindi trajnerin Zinedine Zidane se e meriton të jetë pjesë e skuadrës, pasi përflitej për një largim të tij.

 


 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco