UEFA nuk e licencon 'stadiumin me kullë të Ramës', ja ku zhvillohet ndeshja me Islandën

UEFA nuk e licencon 'stadiumin me kullë të Ramës', ja ku zhvillohet ndeshja me Islandën

11:42, 19/08/2019

Për të parë një ndeshje në stadiumin stadiumin me kulle te Edi Rames do të duhet të presim ende.

Ishte parashikuar që të hapej në ndeshjen kundër Moldavisë, por u shty në një afat tjetër, por edhe në afatin e ri të vendosur nuk arriti që të përmbushë kushtet.

UEFA ka bërë publike axhendën e sfidës Shqipëri-Islandë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset “Euro2020”, sfidë kjo e cila do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”.

UEFA ka vendosur te mos e licencoje edhe kete here stadiumin me kullen e larte te bere hotel, per llogari te Edi Rames.

Dëshira për të parë ekipin Kombëtarë sërish në kryeqytet është shumë e madhe por tifozët kuqezi duhet të presin ende. Për momentin shtëpia e tyre do të vijoj të jetë “Elbasan Arena”, stadium ky i cili do të mirëpres sfidën e 5-të të Kombëtares në kualifikueset “Euro2020”, ndeshje e cila do të zhvillohet më 10-të shtator.

Tre ditë pas transfertës kundër Francës, kampionëve të botës, për Shqipërinë e Edi Rejas sfida kundër Islandës pritet të jetë shumë përcaktuese për rrugëtimin e ekipit Kombëtarë në këtë aventurë europiane. Aktualisht Shqipëria renditet në vendin e 4-ët në kuotën e 6-të pikëve pas dy humbjeve dhe dy fitoreve.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco