PSG ka arritur të transferojë mbrojtësin e Ajaxit

PSG ka arritur të transferojë mbrojtësin e Ajaxit

13:42, 08/07/2019

Mitchel Bakker është lojtari më i ri që është transferuar në “Parc De Prince”.

Mbrojtësi 19-vjeçar ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare.

Holandezi  me ekipin e Ajax-it ka zhvilluar 22 paraqitje dhe ka shënuar 3 gola.

Më parë në Paris kanë ardhur edhe Ander Herrera dhe Marcin Bulka, nga Manchester United si lojtarë të lirë dhe Pablo Sarabia, nga Sevilla i cili ka kushtuar 18 milionë euro.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco