FOTO/ Super-formacioni që mund të krijohet me lojtarët që do shesë Real Madridi

FOTO/ Super-formacioni që mund të krijohet me lojtarët që do shesë Real Madridi

09:57, 24/06/2019

Reali i Madridit ka vënë në shitje mbi 10 lojtarë, ndërsa deri tani zyrtarisht është larguar vetëm Marcos Llorente.

Zinedine Zidane dëshiron të bëjë revolucion te Reali dhe më së miri këtë e tregojnë blerjet e shumta që në qershor.

Hazard, Mendy, Jovic, Militao e Rodrygo janë 5 ardhjet e reja për sezonin 2019-2020.

Tekniku francez do të afrojë edhe të paktën dy lojtarë në këtë merkato, ndërsa “MARCA” raporton se mbi 10 futbollistë do të largohen nga “Santiago Bernabeu”.

“MARCA” ka zbuluar 13 futbollistët që Reali i ka vënë në shitje, 4 prej të cilëve kanë qenë të huazuar vitin e kaluar dhe nuk do të kthehen në Madrid.

Në foton e mëposhtme janë lojtarët që pritet të largohen, me të cilët krijohet një super-formacion.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco