VIDEO/ Messi barazon Ronaldon, shënoi golin e 600-të me Barçën

VIDEO/ Messi barazon Ronaldon, shënoi golin e 600-të me Barçën

23:31, 01/05/2019

Lionel Messi zhvilloi një mbrëmje “magjike” duke shënuar dy herë në fitoren 3-0 të Barcelonës përballë Liverpoolit në Champions League.

Golin e parë, “pleshti” e ka shënuar në 1 maj 2005, në ndeshjen ndaj Albasetes, ku mori një asist nga Ronaldinho.

Pas fiks sot pas 14 vitesh, Messi arriti të shënojë golin e 600-të me fanellën katalanase në 684 ndeshje në total.

Më 27 prill, Cristiano Ronaldo shënoi golin e 600 në karrierë duke na treguar edhe një herë se vazhdon “lufta” e ashpër ndërmjet dy yjeve që po dominon futbollin botëror.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco