Spektakël në ‘Camp Nou’, ja çfarë po ndodh 20 minutat e para

Spektakël në ‘Camp Nou’, ja çfarë po ndodh 20 minutat e para

21:19, 01/05/2019

Janë luajtur 20 minuta në super sfidën në “Camp Nou” ndërmjet Barcelonës dhe Liverpollit e vlefshme për gjysmëfinalen e Champions Leagues.

Një përballje me një rritëm të jashtëzakonshëm nga të dy skuadrat të cilat po kërkojnë me ngulm të zhbllokojnë ndeshjen.

Në minutën e 4’ Rakitiç futet brenda zone, mori një top në një zonë të ngushtë nga Coutinho, por teksa u përpoq ta kthejë në zonë, topi shkoi në goditje këndi.

Në 10 minutat e para vlen të theksojmë një ndërhyrje nga pas ndaj Sadio Manes i cili rrëzohet brenda zonës por për arbitrin gjithçka është në rregull.

Në minutën e 15’ dhe 16’ Coutinho provon dy herë ndërsa Alison neutralizon gjuajtjet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco