FOTO/ Tifozët shqiptarë shpalosin banderolën që drithëron turqit, mos e humb!

FOTO/ Tifozët shqiptarë shpalosin banderolën që drithëron turqit, mos e humb!

20:52, 22/03/2019

Ka startuar rrugëtimi zyrtar i Kombëtares kuqezi drejt Europianit të vitit 2020.

Christian Panucci  ka hedhur në fushë një skuadër sulmuese ku do të tentojë të mposhtë turqit të cilët nuk janë në shkëlqimin e dikurshëm.

Sadiku, Grezda dhe Aliji ndodhen në stol, ndërkohë që trajneri kuqezi ka preferuar, Balajn dhe Balliun nga minuta e parë.

Gjatë ekzekutimit të himneve tifozët kuqezi kanë shpalosur një banderolë madhështore ku është vizatuar kalaja e Krujës me mbishkrimin “Këtu fitojmë ne”.

Ideja e kuqezinjve është t'i kujtojnë Turqisë heroin tonë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeun.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco