Përfundon hedhja e shortit në Champions League, ja përballjet

Përfundon hedhja e shortit në Champions League, ja përballjet

12:19, 15/03/2019

Në Nyon të Zvicrës sapo është hedhur shorti ku ka përcaktuar çiftet çerekfinaliste në Champions Leagues.

Përballja më e fortë është dueli ndërmjet Barcelonës dhe Manchester United, një provë e vërtetë për skuadrën e udhëhequr nga Leo Messi.

Një tjetër duel interesant do të jetë përballja britanike ndërmjet Tottenhamit dhe Manchester Cityt, shkruan SYRI.net.

Fati i goglave nuk është treguar edhe shumë “bujar” me Juventusin e Cristiano Ronaldos që do përballet me Ajaxin e cila në fazën e 1/8-ave eliminoi bindshëm Real Madridin.

Kujtojmë se më 9 dhe 10 prill zhvillohen ndeshjet e para në çerekfinale, ndërsa ato të kthimit pas një jave më 16 dhe 17 prill.

Këto janë përballjet:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment