FOTO/ Tottenham-Manchester United, notat e lojtarĂ«ve. Ja kush ishte heroi i ‘Wembley’-t

FOTO/ Tottenham-Manchester United, notat e lojtarĂ«ve. Ja kush ishte heroi i ‘Wembley’-t

20:00, 13/01/2019

NĂ« “Wembley” tĂ« LondrĂ«s u luajt supersfida e javĂ«s sĂ« 22-tĂ« e PremierligĂ«s mes Tottenham Hotspur dhe Manchester United, shkruan Syri.net.

Ishte një ndeshje me mjaft emocione, e cila mbyllet me fitoren e United 1-0, me golin e shënuar nga Rashford në minutën e 44-t.

Një skuadër e rilindur me ardhjen e Solskjaer në stol, e cila në fakt sot iu fal edhe pritjeve të David De Geas.

Pikërisht portieri i Manchester United u vlerësua me notën më të lartë, 9.1.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco