VIDEO/ Liverpool rikthehet te fitorja, Shaqiri titullar

VIDEO/ Liverpool rikthehet te fitorja, Shaqiri titullar

19:02, 12/01/2019

Liverpool është rikthyer me pikë të plota në transfertën ndaj Brighton.

Para 30 mijë tifozëve në stadiumin ‘Amex’, skuadra e Jurgen Kloppit ka arritur të mposht 0-1 vendasit e Brighton.

Golin e vetëm të takimit e shënoi sulmuesi Mohamed Salah nga pika e bardhë e penalltisë.

Me këtë fitore, Liverpool numëron 57 pikë duke kryesuar Premier Leaguen.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment