Guardiola: Ja skuadra që fiton titullin në La Liga

Guardiola: Ja skuadra që fiton titullin në La Liga

16:27, 12/01/2019

Pep Guardiola beson se Barcelona do të fitojë titullin në La Liga.

Kampionët aktual kryesojnë La Ligan me 40 pikë të grumbulluara, 5 më shumë se ndjekësit e Atletico Madrid.

 “Mendoj se Barcelona me gjithë përvojën që ka veçanërisht në këtë fazë të sezonit, është vështirë për të humbur shumë pikë”, ka deklaruar Guardiola.

“Ndoshta më shumë pikë mund të humbasësh në fillim të sezonit, por në muajt e fundit të sezonit, me përvojën konkurruese që kanë ata, është e vështirë për rivalët që t’i arrijnë. Por në futboll gjithçka mund të ndodhë”, përfundoi ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco