Futbollisti që po thyen rekorde, rinovon kontratën në moshën 52-vjeçare

Futbollisti që po thyen rekorde, rinovon kontratën në moshën 52-vjeçare

14:15, 12/01/2019

Sulmuesi japonez, Kazuyoshi Miura është kthyer në një personazh të dashur për tifozët në mbarë globin, e një motivim për ata futbollistë, që mes problemeve synojnë të mbyllin më herët karrierën.

Futbollisti aziatik, i lindur në vitin 1967, ka surprizuar sërish duke rinovuar kontratën me skuadrën e Yokohamës. Ai po përgatitet të luajë sezonin e 34-t si profesionist.

Me thuajse 52 vjeç të mbushur, realisht në muajin shkurt, Kazuyoshi Miura është një nga futbollistët më të mirë në ligën e dytë japoneze, madje ndihmon skuadrën e tij përmes golave të bukur.

“Kam rinovuar marrĂ«veshjen time edhe pĂ«r vitin 2019 dhe i falĂ«nderoj tĂ« gjithĂ« pĂ«r mbĂ«shtetjen qĂ« vazhdojnĂ« tĂ« mĂ« tregojnĂ«. Dua tĂ« luaj nĂ« thuajse çdo ndeshje, e nuk dua tĂ« humbas asnjĂ« minutĂ«, e madje asnjĂ« sekondĂ« lojĂ«. PĂ«r kĂ«tĂ« impenjohem çdo ditĂ« nĂ« stĂ«rvitje”, tha sulmuesi japonez 52-vjeçar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco