Sarri braktis Hysajn, shënjestron një tjetër mbrojtës nga Serie A

Sarri braktis Hysajn, shënjestron një tjetër mbrojtës nga Serie A

10:20, 11/01/2019

Emri i transferimit të Elseid Hysajt te Chelsea duket se do të marrë fund.

Çmimi i lartë i vendosur nga Napoli, ka bërë që Sarri të shikojë për një mbrojtës të djathtë tjetër.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, blutë e Londrës po shikojnë mundësinë e transferimit të Rogerios, 20-vjeçarit të Sasuolos.

Sarri ka shfaqur interes për talentin dhe duket se i është larguar “pistës” Hysaj.

Megjithatë, në skenë për shqiptarin ka dalë edhe Atletico e Madridit, por gjasat janë që ai të vazhdojë të qëndrojë nën drejtimin e Ancelottit, të paktën deri në fundin e sezonit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco