Pas kualifikimit, kjo është nota e mrekullueshme për Strakoshën, ja më i miri!

Pas kualifikimit, kjo është nota e mrekullueshme për Strakoshën, ja më i miri!

21:22, 08/11/2018

Lazio ka mundur me rezultatin 2-1 Marseillen dhe në këtë mënyrë i dhënë fund shpresave të kësaj skuadre për një kualifikim në fazën tjetër në Europa League.

Kujtojmë që në këtë ndeshje luajtën si titullarë tre shqiptarët, Strakosha, Durmishi dhe Berisha, ndërsa Marseille vitin e kaluar ishte finaliste në Europa League.

Pas ndeshjes “Whoscored” ka publikuar vlerësimin e lojtarëve ku ajo që bie në sy është nota e mrekullueshme për Strakoshën (7.8), shkruan SYRI.net.

Portieri i kombëtares shqiptare u shpall lojtari i tretë më i mirë i ndeshjes, ndërsa vlerësim më të lartë ka marrë Immobile (8.3).

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco