VIDEO/ Argjentina pa Messin turpërohet nga Nigeria

VIDEO/ Argjentina pa Messin turpërohet nga Nigeria

19:33, 14/11/2017

Argjentina luajti në Kraskondar të Rusisë një ndeshje miqësore me Nigerinë, shkruan SYRI.net.

Pa super-yllin e saj, Lionnel Messin, skuadra argjentinase u mund me rezultatin 4-2 nga afrikanët.  

Argjentina pavarësisht se ishte duke fituar 2-0, në fund është mposhtur 2-4 në miqësoren ndaj Nigerisë.

Banega dhe Aguero shënuan për 2-0, por afrikanët iu përgjigjen me golat e Ihenacho dhe Iwobi, i cili realizoi një tripletë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>