VIDEO/ Protesta - Kërkojnë shkarkimin e Vuçiqit, mbushen rrugët e Beogradit

VIDEO/ Protesta - Kërkojnë shkarkimin e Vuçiqit, mbushen rrugët e Beogradit

20:56, 27/05/2023
A+ Aa A-

Në Beograd po mbahet protesta e katërt “Serbia kundër dhunës” pas dy tragjedive të ndodhura para pak ditësh. Gjithashtu partitë opozitare janë duke kërkuar edhe dorëheqjen e presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic.

Në pamjet e publikuara nga mediat serbe shihet një pjesëmarrje masive në këtë protest që ka nisur para Kuvendit të Serbisë pak pas orës 18:00 dhe ka vazhduar pastaj deri tek ndërtesa e televizionit publik serb.

Protestuesti serbë kanë mbushur rrugët e Beogradit edhe përkundër motit me shi.

Ranka Kashikovic ka qenë ajo që ka mbajtur fjalimin hapës në këtë protestë të katërt.

Kjo protestë masive e opozitës serbe vjen një ditë pas tubimit të Aleksander Vucicit./Express/

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco