VMRO, Mickovski fitues: Qeverinë do ta bëj me opozitën shqiptare

07:58, 25/04/2024
A+ Aa A-

Shkup - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e djeshme për shtyp pas përfundimit të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale, tha se pas publikimit të rezultateve të para, ka kontaktuar me opozitën shqiptare, konkretisht me Arben Taravarin.

Mickoski tha se i uroi e “qeveri të ardhshme në Maqedoni Taravarit, sipas TV21.tv

“Para se të drejtohem para jush, u dëgjova me opozitën shqiptare, me z.Arben Taravarin, e urova për rezultatin dhe i dëshirova zgjedhje parlamentare të suksesshme dhe Qeveri të ardhshme në Maqedoni”, tha Mickoski.

Konferenca për shtyp - Raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco