Abazoviç mohon akuzat: Ata që duan të më 'heqin kokën', të nxitojnë! Prokuroria të hetojë...

Abazoviç mohon akuzat: Ata që duan të më 'heqin kokën', të nxitojnë! Prokuroria të hetojë...

17:18, 11/08/2022
A+ Aa A-

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, i ka bërë thirrje Prokurorisë Speciale të Shtetit (SDT) që të hetojë akuzat e publikuara, sipas të cilit Abazoviç ka lidhje me anëtarët e një prej klaneve kriminale dhe se ka marrë telefona të koduara përmes një prej grupeve kriminale në Ballkan.

“I bëj thirrje Prokurorisë Speciale të Shtetit që të hetojë të gjitha akuzat që lidhen me emrin tim, të publikuara nga një portal i ngarkuar për të kryer fushatën më të ndyrë kundër meje. Qëllimi i tyre është destabilizimi i Malit të Zi për të ruajtur fuqinë e tyre financiare dhe për t’iu shmangur drejtësisë”, shkroi Abazoviç në Telegram.

Ai tha se është në dispozicion të autoriteteve shtetërore për çdo sqarim.

Në të njëjtën kohë u bëj thirrje atyre që kanë ndërmend të “ma heqin kokën” të nxitojnë”. Edhe sikur të kenë sukses në qëllimin e tyre kriminal, nuk do ta ndalin dorën e drejtësisë. Gjithçka ruhet mjeshtërisht dhe ruhet aty ku duhet. Mezi presim atë që do të vijë”, tha Abazoviç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco