Lajmi i fundit

Përfundon numërimi/ Zgjidhet Kryesia e re e PD, kush janë fituesit

Greqi/ 19075 raste të reja dhe 111 viktima nga Covid

Greqi/ 19075 raste të reja dhe 111 viktima nga Covid

16:55, 24/01/2022
A+ Aa A-

Në Greqi janë shënuar 19075 raste të reja me COVID-19 dhe 111 viktima në 24 orët e fundit.

Ndërkohë 665 persona është numri i të intubuarve, që po vijojnë betejën në spital me sëmundjen që deri tani ka marrë miliona jetë në botë.

Në Greqi, ashtu si në të gjithë botën dominant është varianti i ri, Omicron që po vijon që të përhapet me shpejtësi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco