Greqi/ Konfirmohen 16 viktima dhe 519 raste të reja me Covid

Greqi/ Konfirmohen 16 viktima dhe 519 raste të reja me Covid

16:47, 17/06/2021
A+ Aa A-

Në Greqi janë konfirmuar të infektuar me Covid 519 raste të reja dhe kanë humbur jetën 16 persona gjatë 24 orëve të fundit.

Gjithashtu bëhet me dije se në kujdes intensiv vijojnë të jenë 321 pacientë.

Ndërkohë duket se ditët e fundit është vënë re një ulje e numrit të rasteve të reja me Covid.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 417 253 persona, mes të cilëve kanë humbur jetën 12 494 qytetarë kryesisht mbi 70 vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco