VIDEO/ Shkëmbi shkëputet dhe përfundon në det, uji pushton ishullin grek pas tërmetit

VIDEO/ Shkëmbi shkëputet dhe përfundon në det, uji pushton ishullin grek pas tërmetit

20:55, 30/10/2020
A+ Aa A-

Menjëherë pas tërmetit me magnitudë 6.7 Rihter, një video tronditëse në të cilën shihet rrëshqitje e dheut në ishullin grek Samos, u publikua nga një banor i zonës.

Nga tërmeti, një copë e madhe shkëmbi u shkëput dhe përfundoi në det fatmirësisht pa pasoja në njerëz në zonën e Avlakia të ishullit.

Video më poshtë është nga ishulli grek Samos, ku siç duket, deti ka dalë në tokë pas tërmetit, ku në zonë pati edhe cunami.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco