FOTOREPORTAZH/ Beogradi në flakë, protestuesit nuk ndalen

FOTOREPORTAZH/ Beogradi në flakë, protestuesit nuk ndalen

22:07, 08/07/2020

Policia serbe ka përdorur sërish gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit para Parlamentit, të cilët po kundërshtojnë për të dytën ditë shtrëngimin e masave kundër përhapjes së koronavirusit.

Protestuesit kanë hedhur fishekzjarrë dhe mjete të forta në drejtim të policisë.

Protesta janë organizuar edhe në qytete të tjera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ali Qaniu08/07/2020 22:45

ca thote ambasada amerikane ?

Shto koment

Denonco